Tesianský palác

Patří k nejkrásnějším palácům v celém Erilianu. Nechal ho postavit pradědeček lorda Tesiana, s výhledem na jihozápadní rameno Velké řeky a opravdu zde na ničem nešetřil.

Tesianský palác

Čajovna U Veselé dýně

Malá, ospale působící čajovna plná kulatých stolků a těžkých sametových závěsů se pyšní svým proslulým kropěnkovým koláčem a poskytováním skromně zařízeného ubytování v podkrovních prostorách.

Hospoda U Malého mostu

Menší, roztodivně členěný domek s různě velikými okny podivných tvarů, který stojí za Erilianskými hradbami, na druhém břehu řeky. Lokál, který nemá mezi čaroději z vyšší společnosti příliš dobrou pověst, stejně jako celá Erikorská čtvrť.

Dům Arkandelů

Dům Arkandelů byl Kiařiným domovem a prožila zde prv- ních pět let svého života, až do doby, kdy byli její rodiče jedné noci zavražděni.

Dům Arkandelů

Rezidence Tarlisů

Domov Jinxie a její rodiny

Vchod do podzemí

Erikorská čtvrť skrývá mnohá tajemství. Ve sklepě jednoho polorozpadlého opuštěného domu zde stojí kamenná studna, která vede hlouběji, než by člověk čekal...

Gryfonská brána

hlavní vstup do města Erilianu

Nebeská věž a Osmisměrné náměstí

Osmisměrné náměstí je centrálním bodem Erilianu, na němž probíhá veškeré hlavní dění, městské slavnosti a trhy. Ze středu náměstí ční majestátní Nebeská věž.

Nebeská věž a Osmisměrné náměstí

Obloukový most

nejstarší a nejmonumentálnější most klenoucí se nad ramenem Velké řeky

Areál Univerzity magických věd

Prestižní vysoká škola a chlouba města Erilianu. Kiara ani Jinxie nemají ani tušení, co všechno je zde čeká jen během prvního roku jejich studia.

Areál Univerzity magických věd

Sídlo Velké rady čarodějů

Velkou radu tvoří jedenáct vysoce postavených čarodějů a čarodějek, příslušníků vznešených erilianksých rodů, kteří se podílejí naspravování a řízení města.

Sídlo Velké rady čarodějů

Quirilinský palác

sídlo jednoho ze dvou nejmocnějších erilianských rodů

Rozientský palác

sídlo jednoho ze dvou nejmocnějších erilianských rodů

Velká knihovna

Místo, kam čarodějové ukládají po mnoho set let svá moudra a vědomosti. Je tak velká, že ani sám Mistr knihovník nezná všechna její tajemství.

Velká knihovna

Seveliovy lázně

Seveliovy lázně jsou známé tím, že je tam člověk při setkání s místními vířivkami, bazény, saunami a masážemi uveden do stavu blaženosti, i kdyby se tomu zuřivě bránil.

Erilianské divadlo

Slavné divadlo nabízí obyvatelům Erilianu dramata, operety, komedie, a hlavně proslulé a veloklepé opery.

Erilianské divadlo

Jasper & Kerlof

nejdražší erilianský obchod s luxusní módou

Marcipánov

vyhlášená cukrárna a zmrzlinárna manželů Efilesových

Chrám všech bohů

hlavní erilianksý chrám, mezi jehož mramorovými sloupy, rozestavěnými po obvodu rozlehlého kruhu, se odehrávají všechny významné obřady a rituály

Dračí maják

Hranatá věž stojící na malém skalnatém ostrůvku v moři. Kolem věže je obmotaný kamenný drak, v jehož očích hoří věčný dračí oheň navádějící lodě do přístavu.

Ruiny starého chrámu

Zbývá z něj už jen rovná plošina z bílého kamene a pár rozdrobených a povalených sloupů. Je odtud překrásný výhled na přístav a Smaragdové moře.

Ruiny starého chrámu

Staré varieté

Když Geriela a Reviel založili taneční skupinu Tienfael, koupili staré varieté, aby se tu tanečníci mohli trénovat a zdokonalovat ve svém ohnivě tanečním umění.

Staré varieté
Druhy díl
Třetí díl